TITLE

Zpětná textová navigace

  • Servis 2,4 GHz

Hlavní­ text

Servisní střediska TWIN 2,4

Autorizovaná servisní střediska pro instalaci systému Twin 2,4 GHz

Na tato místa se můžete obrátit, v případě, kdy máte zájem o odbornou instalaci systému Twin 2,4 GHz do svého vysílače, v případě, kdy si na ni netroudáte sami:
 
MZK servis
Tigridova 1618
250 82 Úvaly
Tel.: 732 364 264, 281 931 237
 
Esotop, s.r.o.
Klatovská třída 115,
320 00 Plzeň ,
tel.: 377423635, 604436733


RFHSS Systém TWIN 2,4GHz

Vysílačové moduly TWIN Tx jsou společně s přijímači TWIN Rx základem systému pracujícího v pásmu 2,4GHz, který je určen pro dálkové řízení modelů. Systém TWIN využívá unikátní systém RFHSS - Redundant Frequency Hopping Spread Spectrum (redundantní přenos signálu s frekvenčním přeskokem rozprostřeného spektra) s funkcí RDTO - Redundant Data Transmission Overlay - překrývané posílání dat s redundancí (víc dat než je třeba, v čase rozprostřená identická data) a CSMA - Carrier Sense Multiple Access – (detekce nosné, neruší ostatní pokud vysílají).

Mezi hlavní výhody systému TWIN je bezkrystalový provoz, rychlý a spolehlivý přenos dat v celém pásmu, vysoká odolnost proti rušení, obousměrná komunikace mezi přijímačem a vysílačem, přenos telemetrických dat z modelu v reálném čase.

 

Funkce systému TWIN 2,4 GHz

Po zapnutí vysílače a přijímače vysílač akusticky potvrdí nalezení přijímače a přejde na plnou komunikaci po všech 16 kanálech se šířkou pásma 5 Mhz.

Před samotným vysíláním dat vysílač nejdříve naslouchá provozu na každém kanálu než odvysílá data (CSMA), aby se minimalizoval počet kolizí s jiným vysílačem v pásmu 2,4 GHz tím je umožněn společný provoz mnoha vysílačů současně. Základní telemetrické funkce jsou zobrazení aktuálního napětí přijímačové baterie, zobrazení minimálního napětí přijímačové baterie za celou dobu letu, hlídání minimálního napětí přijímače zobrazení počtu nebezpečných poklesů napájecího napětí a zobrazení síly a kvality signálu.

 

Vysílací moduly TWIN Tx

 Vysílačové moduly TWIN Tx jsou nabízeny v provedení pro vysílače Futaba, Hitec (TWIN TxF),   Graupner, JR (TWIN TxG) a univerzálních modulů (TWIN TxU) pro ostatní vysílače s PPM signálem. Moduly TWIN Tx jsou uzpůsobeny pouze pro práci s vysílači s PPM signálem a umožňují jednoduchou změnu vašeho stávajícího FM vysílače na nový systém digitálních přenosů dat v pásmu 2,4 GHz.

Jelikož jsou vysílačové moduly TWIN TxF a TWIN TxG vybaveny vlastní anténou, můžete ponechat původní anténu vašeho vysílače pro pásmo 35 nebo 40 MHz na svém místě a kdykoli pouhou změnou vysílačového modulu přejít zpět k pásmu 35 / 40 Mhz. Výměnou vysílačových modulů nejsou ovlivněna data v paměti vašeho vysílače.

 

Přijímače TWIN Rx

Přijímače jsou určeny pouze pro provoz s vysílačovými moduly TWIN Tx, pracujícími v pásmu 2,4Ghz.

K většině přijímačů je možno připojit jedno telemetrické čidlo pro přenos dat z modelu, další čidla se řadí sériově za sebe, není tudíž třeba žádného expanderu pro připojení více čidel. U každého výstupního kanálu přijímače je možnost nastavení individuální výchylky serva při aktivaci Fail- safe.